/   info@serdarsyachting.com

1 - Yasssıca Adaları

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Yassıca adaları küçük büyük bir kaç adadan oluşan zaman geçirmek ve demirlemek için en uygun yerlerden biridir. Adalar su sporları meraklıları için idealdir. Çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır. Adalardan birinde küçük bir gölet vardır. Ada yürüyüş yapmak için çok uygundur. Yerli halkın çeşitli atıştırmalıkları satmak için açtıkları tezgahlar bulunmaktadır. Adalar arasında çeşitli yerlerde ani sığlıklar bulunduğundan dolayı bu bölgede yelkenli tekne ile dolaşırken dikkatli olunmalıdır.

2 - Tersane Adası

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Göcek adaları arasında en büyük adadır. Osmanlı Devleti zamanından günümüze kadar tarihi kalıntılar gelmektedir. Ada kış limanı ve yaz limanı olaraktan iki bölümdür.Kış limanında tarihi kalıntılara daha çok rastlayabilirsiniz. Bizans döneminde denizcilerin sığınağı olan Kış limanı sakinleri Lozan antlaşmasının gereği mübade ile adayı terk edip Yunanistan’a göç ettirilmişlerdir. İmkanınız varsa muhakkak tekne kiralayıp bu adayı ziyaret ediniz

3 - Akvaryum Koyu

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Domuz adası ile Tersane adası arasında kalan ve adını akvaryum gibi olmasından alan, berrak suyu sıcağı hiç hissettirmeyen esintisi, çam kokusu ile süper bir tatil koyudur. Tekneden balıkları izleme imkanı olan cam gibi tertemiz bir koy. 

4 - Bedri Rahmi Koyu

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Asıl adı Taşyaka olan bu koy 1974'te ünlü ressam Bedri Rahmi'nin koyu ziyaret etmesi ve burada bir kaya parçası üzerine bir eser işlemesi ile bu adı almıştır. Bedri Rahmi büyük bir taşın üzerine balık gibi görünen ama aslında içinde 6 tane hayvanı gizleyip tasvir ettiği bir sanat eseri bırakmıştır. Adaya kiralık tekneler yada 12 adalar turu ile gelip görme şansınız vardır. Göceğin en çok sevilen koylarından biridir.

5 - Sıralıbük Koyu

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Göcek'in kuşkusuz en güzel koylarından Sıralıbük koyu aynı zamanda günlük tur teknelerininde uğrak noktası, tatlı su kaynağı ile tuzlu suyun buluştuğu bu berrak koyda dağ keçileri sularını içerken sizinde enfes bir şekilde serinlediği enfes koylardan biridir. Sahili çok taşlıklı olduğundan deniz ayakkabısı ile yüzelmesini tavsiye ederiz.

6 - Sarsala Koyu

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Suyu soğuk olmadığı için havaların ısınmaya başladığı bahar aylarında da denize girilebilen Sarsala’nın temiz ve masmavi sularında yüzdükten sonra plajın çevresinde bulunan kayalık alandaki patikaları takip ederek, bölgeyi keşfe çıkabilirsiniz. Çam ve iğne ağaçları ile çevrili kayalıkların olduğu alanda tarihi değeri bulunan eski bir gümrük depo binası da yer alıyor.

7 - Kleopatra Hamam Koyu

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Kleopatra Hamamı Koyu içinde batık hamamı barındıran tarihi kalıntıların yer aldığı mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu koydur. Tarihe göre Mısır kraliçesi Kleopatranın Akdeniz kıyıları ziyaretinin birinde yakın arkadaşları ona bu hamamı yapıp hediye etmeye karar vermişler. Çünkü bu koyda sıcak su kaynağının olduğunu tespit etmişlerdir. Bu sıcak suyun cilt hastalığına iyi geldiğini ve Kleopatranın güzelliğininde buradan geldiği söylenenler arasındadır. Sabahın erken saatlerinde su durgun haldeyken batığın dibindeki kumulların hareket halinde olduğunu göreceksiniz. Bu durum hala daha az da olsa sıcak suyun olduğunu gösterir.

8 - Yavansu Koyu - Martı Koyu

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Koya yanaşabileceğiniz ahşap bir iskele vardır. Koy adını dağdan gelen suyun kalitesinden almaktadır, sadece hayvanların içebileceği kalitede yavan tadından dolayı koya bu ad verilmiştir. Koyda hemen deniz kenarında yere işlenmiş bir martı sülieti vardır. Bu martı sülieti sebebiyle bu koya martı koyu yada martılı koy da denmektedir.

9 - Merdivenli Koyu

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Deniz ve doğanın muhteşem birleşimi, kıyıdan patikayı kullanarak yukarı tırmanın tepede ki köyü mutlaka gezin görün pişman olmazsınız. Bu küçük köyü ziyaret ederek yöresel ürünler satın alabilirsiniz. Koy çevresinde birçok doğal mağara bulunuyor.

10 - Göbün Koyu

Göcek Günlük Tekne Turu Koylar ve Adalar

Küçük ve dar olan bu koya iki yüksek tepenin arasından girilir. Koy sık zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplıdır, asırlık zeytin ağaçlarına sık sık rastlayabilirsiniz. Koyun uç tarafında bazı kaya mezarları ve tarihi kalıntılar görebilirsiniz. Koyu tepeden seyretmek için zirveye kadar yürüyüşler düzenleyebilirsiniz. Tepeden mükemmel bir manzaraya sahiptir.

SERDAR-SS YACHTING

Serdar-SS Günlük Tur Teknemiz ile Göcek' in sahip olduğu doğal güzellikleri ve hizmet kalitemiz ve güler yüzlü personelimiz ile keşfedin

İLETİŞİM
SOSYAL AĞLAR